بازتاب سخنان مدیریت محترم در خبرگزاری حوزه

برگزاری کلاس های طلبه محور موجب رشد علمی طلاب می شود/ به دنبال تربیت طلاب انقلابی هستیم تصاویر/ افتتاح سال تحصیلی مرکز فقهی امام علی صدوقی فاز۶

حجت الاسلام والمسلمین استاد مجید محمدی گفت: کلاس های اصول و فقه کاربردی که هفته ای دو جلسه در مرکز فقهی امام علی(ع) به صورت طلبه محور برگزار می شود، به رشد علمی و تحصیلی طلبه بسیار کمک می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، حجت الاسلام مجید محمدی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی مرکز فقهی امام علی(ع) که با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در این مرکز در قم برگزار شد، اظهار داشت: این مرکز نزدیک به 60 طلبه دارد و تلاش می کند تا در آینده الگویی برای مراکز فقهی و سطوح عالی حوزه شود و طلاب دلسوز و انقلابی را تحویل جامعه دهد.

وی گفت: مفتخریم که برای سال تحصیلی جدید، انتخاب استاد به صورت کاملا آزاد بوده و هیچ استادی نیست که توسط طلاب انتخاب نشده باشد.

مدیر مرکز فقهی امام علی(ع) افزود: سال قبل180 روز درسی داشتیم و امسال این به 190 روز می رسد و تابستان امسال نیز 20 روز دوره تابستانی را برگزار نمودیم.

وی بهره گیری از روش جدید جهت نگارش تقریرات، اهتمام ویژه به فلسفه، برگزاری جلسات درس اخلاق، انس با قرآن و تلاوت قرآن، برگزاری جلسات توسل به ائمه(ع) به صورت خانوادگی را از برخی اقدامات مرکز فقهی امام علی(ع) برشمرد.  

وی از تشکیل جلسات طلبه محور توسط این مرکز خبر داد و گفت: کلاس های اصول و فقه کاربردی را برگزار نمودیم که طلبه خود باید بحث را ارائه دهد و این کلاس ها هفته ای دو جلسه است و به رشد طلبه بسیار کمک می کند.

حجت الاسلام محمدی پرداخت کمک هزینه تحصیلی طلاب براساس عملکرد آموزشی، پژوهشی و انظباطی، برگزاری کلاس فقه فتوایی، برگزاری جلسات بصیرتی و سیاسی برای آگاهی از مسائل روز، برگزاری نشست های فقه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، پزشکی  و دوره های پژوهشی تحقیق مقاله نویسی، معین کردن موضوعات پژوهشی با محوریت رسائل و مکاسب، ارزیابی از عملکرد کادر و نمره دهی طلاب به کادر مرکز و نیز اهمیت ویژه به ایام تبلیغی را از دیگر اقدامات نام برد.  

وی افزود:  نظام و انقلاب اگر قرار است جهانی شود حتما عالم های مبلغ، دلسوز و انقلابی نیاز دارد.

مراسم آغاز سال تحصیلی مرکز فقهی امام علی(ع)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» پیش از ظهر دوشنبه با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه، مراسم آغاز سال تحصیلی مرکز فقهی امام علی(ع) در این مرکز واقع در مجتمع شهید صدوقی برگزار شد.

مدح اهل بیت(ع) و سخنرانی آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه و حجت الاسلام محمدی مدیر مرکز فقهی امام علی(ع) از برنامه های این مراسم بود.

آیت الله اعرافی در این مراسم با بیان اینکه هرگز یک حرکت تحصیلی و علمی منهای رشد اخلاقی و تربیتی را نمی پذیریم، گفت: این مهم ترین اصل در تربیت حوزه ای است که در آغاز سال تحصیلی آن را به شما طلبه ها یاد آروی می کنم.

وی خطاب به طلاب گفت:‌ اگر هر روز برنامه ای برای پیشرفت اخلاقی دارید به جایی خواهید رسید، والا علف های هرز در وجودتان رشد و به درخت های مضر تبدیل می شوند که بنیان شخصیتتان را تخریب می کنند. 

گفتنی است: مرکز فقهی امام علی(ع) در سال 92 تحت اشراف آیت الله موحدی کرمانی در شهر مقدس قم، با هدف تربیت طلابی مهذب،عالم،کارآمد و روشمند، تاسیس شد که در آینده بتوانند پاسخگوی نیازهای فقهی در جامعه اسلامی باشند.

همچنین در این مرکز علاوه بر دروس فقه و اصول،  درس رجال کاربردی ، فلسفه و تفسیر هم تدریس می شود.

برای دیدن ادامه تصاویر اینجا کلیک کنید.

نسخه جدید آزمایشی سایت مرکز فقهی


پيام هاي کوتاه